top of page
ART
DD50E5EC-E2A8-4622-BBDE-C1E075917ECC_1_1

Українська художниця Зоя Скоропаденко завойовує ринок NFT

Собор Паризької Богоматері. Париж
Березень 2020

The Story. 

Notre Dame de Paris
is a medieval Catholic cathedral on the Île de la Cité in the 4th arrondissement of Paris. The cathedral was consecrated to the Virgin Mary and considered to be one of the finest examples of French Gothic architecture. Its pioneering use of the rib vault and flying buttress, its enormous and colourful rose windows, as well as the naturalism and abundance of its sculptural decoration set it apart from the earlier Romanesque style.While undergoing renovation and restoration, the roof of Notre-Dame caught fire on the evening of 15 April 2019. Wikipedia
Address: Parvis Notre-Dame – Place Jean-Paul-II, Paris , 75004 France 

 

За рік карантину цифрове мистецтво набуло шаленої популярності. Ринок саме NFT мистецтва увірвався в світові медіа минулого тижня, коли вперше за історію аукціонів за цифрове мистецтво була заплачена сума зі сімома нулями. Українські митці не відстають від колег. За декілька днів була продана половина серії цифрових картин Notre Dame Brule всесвітньовідомої української художниці Зої Скоропаденко. Про це повідомляє Zoia Skoropadenko Studio. «Я слідкую за новинками криптомистецтва. Тому NFT токени були наступним логічним кроком після того, коли я почала продавати свої картини за біткоїни десь 3-4 роки тому. Як художник я надаю можливість всім легко купувати роботи за будь-яку валюту. Якщо ж художник знайомий з крипторинком, то вихід його робіт на NFT-ринок – це питання пари кліків та декількох криптомонет», – розповідає художниця.

 

Серію картин Notre Dame Brule було створено у паризькій студії Зої Скоропаденко, котра виходить вікнами на славетний Собор Паризької Богоматері. Тож на полотні зафіксовано процес відбудови собору після пожежі 2019 року. Декілька робіт з цієї серії було виставлено на NFT-ринок.

 

Серію картин Notre Dame Brule було створено у паризькій студії Зої Скоропаденко, котра виходить вікнами на славетний Собор Паризької Богоматері. Тож на полотні зафіксовано процес відбудови собору після пожежі 2019 року. Всього Зоя створила понад 300 рисунків та 100 картин з цієї серії. Декілька робіт з неї було виставлено на NFT-ринок.

11 березня цифрову картину «Кожен день: перші 5000 днів» та прив’язаний до неї NFT художника Майка Вінкельманна (Mike Winkelmann), відомого як Beeple, було продано на аукціоні Christie's за $69,35 мільйона. NFT (non-fungible token) – унікальний цифровий актив, підтверджений технологією блокчейн. Унікальні токени, присвоєні предметам цифрового мистецтва, можна зберігати у своєму цифровому гаманці. По суті – це право власності на предмет цифрового мистецтва, картину, відокремлену від фізичного носія. Милуватися такими картинами може кожен – однак власник у зображення лише один, і це робить NFT токени популярними серед колекціонерів. Роботи Майка Вінкельманна, як і роботи Зої Скоропаденко, прив’язані до фрагмента комп'ютерного коду в блокчейн-платформі Ethereum.

07-20190531_065021.jpeg

 

Зоя Скоропаденко - всесвітньовідомий український сучасний художник. Її контроверсійна серія TORSO мала великий розголос під час персональних виставок в Лондоні, Парижі, в Раді Європи у Страсбурзі, Брюсселі, Монако та на Tokyo Art Fair. Роботи Скоропаденко представлені галереями сучасного мистецтва в Японії, США, Монако та Франції. Через пандемію і складності з подорожами, а також скасуванням всіх світових арт ринків, Скоропаденко почала працювати з німецькими програмістами, які розробили комп’ютерну програму виставок 3D. Її перша 3D експозиція про чемпіона сумо була відкрита в онлайн в травні 2020 року за сприяння Посольства України в Японії. В 2016 році скульптура Скоропаденко “The Hope” (“Надія”) була встановлена у Фукусімі, а в 2019 році “The Hope” (“Надія”) увійшла до колекції Національного музею Чорнобиля в Києві і розташована перед входом до музею.

bottom of page